راهنمای خرید سرامیک کف

معرّفی سرامیک و آشنایی با آن

سرامیک یک ابزار کاربردی در صنعت ساخت و ساز است که برای کف سازی ساختمان و طراحی داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد .لذا آشنای با انواع آن حائز اهمیت است. این ابزار کاربردی از خاک رس ساخته شده و موادّ اصلی تشکیل دهنده ی آن ها مواد غیر فلزی و غیر آلی می باشد که در مقابل دما و حرارت بسیار بالا مقاوم بوده و تغییر شکل نمی دهند.

در واقع به کاشی های که در روی آن ها از لعاب جنس سرامیکی استفاده شده باشد؛ سرامیک گفته می شود. این محصول کاربردی انواع مختلفی دارد که در دو نوع لعاب دار یا بدون لعاب بوده و در اندازه ها و شکل های مختلف و متنوّعی تولید می شوند که ضخامت آن ها نیز با یکدیگر متفاوت بوده و هر کدام کاربردها و ویژگی های خاصّ خود را دارند. برای مثال سرامیک هایی وجود دارند که مخصوص گوشه ها و قرنیز ها بوده و همچنین برخی دیگر از این محصولات نیز وجود دارند که ضدّ اسیدی بوده و در آزمایشگاه ها،کارخانه ها و باتری خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

این محصول از نظر جنس به دو نوع پرسلان و غیر پرسلان تقسیم بندی می شوند که هر کدام ویژگی ها و کاربردهای خاصّ خود را داشته و برای فضاهای مختلف ایده آل و مناسب می باشند.

سرامیک پرسلان

این دسنه جزو مرغوب ترین و بهترین نوع به شمار می روند که در بازار با طرح ها و مدل های مختلف موجود بوده و به عنوان محصولات چینی شناخته می شوند.

در واقع این نوع پرسلانی این محصولات به دلیل به کار رفتن موادّ با کیفیّت در ساخت آن ها و همچنین نوع ساخت آن ها نسبت به محصول های دیگر گران تر بوده و استفاده از آن به صرف هزینه ی بیشتری نیاز خواهد داشت. در حقیقت ابزار فوق به دلیل داشتن ماندگاری،مقاومت و دوام بالا از ارزش و هزینه ی بیشتری برخوردار می باشد که در زیر به انواع آن ها اشاره می کنیم:

  • سرامیک های پرسلانی پولیشی یا پولیش شده که با این که بر روی سطح آن ها از لعاب استفاده نشده ولی از برّاقیت کامل برخوردار بوده و پرداخت های زیبایی روی آن ها انجام شده است.
  • سرامیک های پرسلانی دو لایه که دارای یک لایه ی لعاب دار با ضخامت بالا و یک لایه ی سرامیکی بوده و بسیار مقاوم می باشند.
  • سرامیک های پرسلانی دارای لعاب که بر روی سطح آن ها از لایه ای از لعاب با ضخامت کم استفاده شده است و شباهت بسیاری به محصولات بدون لعاب غیر پرسلانی دارند.
  • نوع دیگر این محصولات که بدون لعاب بوده و سطحی کاملاً مات دارند.
  • نوع دیگر این محصولات پرسلانی که دارای بافت بوده و تقریباً شبیه سنگ های طبیعی هستند که برای استفاده در کف منازل بسیار زیبا و مناسب می باشند.

سرامیک پرسلان|آرشاسرامسرامیک کف غیر پرسلان

این محصولات غیر پرسلانی در واقع همان سرامیک های معمولی هستند که تراکم کمتری نسبت به محصولات پرسلانی دارند. این محصولات همچنین به دلیل نوع ساختشان،مقاومت و دوام کمتری در مقابل نفوذ آب و رطوبت داشته و سریعاً تحت تأثیر ضربه ها و فشارهای وارد شده قرار می گیرند.

این محصولات کاربردی علاوه بر جنس از نظر بافت ظاهری نیز به انواع مختلفی از جمله بافت های برّاق و مات تقسیم بندی می شوند که استفاده از هر کدام از آن ها مزایا و معایب خاصّ خود را داشته و انتخاب آن ها کاملاً سلیقه ای می باشد.

برای مثال استفاده از محصولات برّاق باعث ایجاد شدن یک محیط لوکس و شیک در منزل شده امّا سریع تر کثیف شده و لکّه ها در آن ظاهر می شوند که به مراتب به نظافت بیشتری نیاز دارند. در مقابل نوع مات این ابزارها آلودگی ها را کمتر جذب کرده امّا زیبایی چندانی نداشته و باعث بی روح شدن فضای منزل می شوند. تمام این فاکتورها و عوامل در قیمت این محصول تأثیرگذار بوده و شما باید در هنگام خرید به سلیقه و میزان بودجه ی خود توجّه کرده. سپس محصولی کاملاً متناسب با نیاز خود را تهیّه کنید.

سرامیک طرح سنگ

سرامیک پولیش از نوع محصول های بسیار برّاق بوده و فقط بر روی سطح های گرانیتی و پرسلانی قابلیّت اجرا دارد. در واقع سطح محصولات پولیش شده همانند شیشه صاف و برّاق بوده و دارای زیبایی منحصر به فردی می باشند؛امّا معایب خاصّ خود را نیز دارند.از جمله معایب سرامیک پولیش شده می توان به لغزندگی بسیار زیاد آن اشاره کرد.

انواع سرامیک کف

این محصولات در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید شده و به بازار عرضه می شوند.  هر کدام از این سایزها و اندازه ها کاربردهای خاصّ خود را داشته و برای استفاده در مکان های مختلفی مناسب می باشند. برای مثال سرامیک های استفاده شده در پارکینگ ها و محیط های بزرگ با ابعاد بزرگ و ضخامت بسیار بالا تولید شده و همچنین نوعی از این محصولات که مخصوص سرویس های بهداشتی و حمام ها هستند نیز با نوع محصول بخش های دیگر خانه از نظر جنس،مواد به کار رفته در ساخت و ابعاد و اندازه متفاوت می باشند.

سرامیک 80*80 یکی از انواع این محصولات است که به دلیل داشتن ابعاد نسبتاً بزرگ،نصب بسیار راحت و سریعی داشته و می تواند بسیار کم هزینه تر از سایز کوچک تر این ابزارها باشد. امروزه به دلیل بالا رفتن هزینه های ساختمان سازی و کف سازی اکثر افراد به استفاده از سرامیک 80*80 و سرامیک 100*100 در منزل خود تمایل نشان داده و از این طریق تا حدّ زیادی در صرف هزینه ها صرفه جویی می کنند.

در واقع این سایزها فروش بیشتری نسبت به سایزها و ابعاد کوچک تر داشته و علاوه بر منازل در کف بیمارستان ها،پاساژها،فروشگاه ها و سالن های بزرگ همایشی نیز بسیار کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. در حالت کلّی می توان گفت که شما باید در هنگام خرید سرامیک علاوه بر جنس و شکل ظاهری به متراژ آن مکانی که قصد خرید این ابزار را برای آن دارید نیز توجّه کرده و آن را بررسی کنید تا محصولی متناسب با آن متراژ را خریداری کرده و در هنگام استفاده از آن به مشکل بر نخورید.

سرامیک 100*100 نیز یکی از انواع سرامیک ها است که در ایران تولید شده و به فروش می رسد. این  محصول اندازه ی بزرگی داشته و اغلب اوقات در کف و یا در دیواره های پارکینگ ها،دیوارها و کف های هتل ها و لابی ها،نماهای ساختمان ها و آپارتمان ها و همچنین در راه پلّه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

این محصولات نیز در طرح ها،رنگ ها و مدل های مختلفی از قبیل فانتزی،سه بعدی،مستطیلی،پنج ضلعی و ترکیبی در بازار مشاهده می شوند که از فروش خوبی برخوردار بوده و کاربردهای خاصّ خود را دارند. می توان از سرامیک 100*100 تک رنگ برای کف پارکینگ های تجاری و اداره ها استفاده کرده و در آن ها یک فضای رسمی و شیک ایجاد کرد.

انواع سرامیک کف|آرشاسرام

سرامیک کف پذیرایی

امروزه علاوه بر وجود کارخانه ها و مراکز تولیدی کاشی و سرامیک در ایران، شرکت هایی نیز وجود دارند که در زمینه ی سرامیک خارجی و سرامیک وارداتی فعّالیت داشته و به عنوان نمایندگی های فروش سرامیک خارجی شناخته می شوند. این شرکت ها در شهرهای مختلف و گوناگونی فعالیت داشته و بهترین کالاها و محصولات را عرضه می کنند که در انواع گوناگون و متنوّعی وجود داشته و می توانند تمام سلیقه ها را پوشش دهند.

از جمله طرح های موجود در سرامیک وارداتی می توان به نمونه های طرح پارکت و سه بعدی،مدل های فانتزی و سنگی،سرامیک های سیاه و سفید و رنگی در طرح های برّاق و مات و روشن اشاره کرد.

معرفی انواع سرامیک|آرشاسرام

قیمت سرامیک

قیمت سرامیک پولیش نیز با توجّه به اندازه و ابعاد آن متفاوت بوده و کمی گران تر از محصولات برّاق معمولی می باشد. کارخانه های تولید سرامیک چینی در کشور چین بسیار وسیع و گسترده بوده و در آن ها از دستگاه ها و تجهیزات بسیار پیشرفته استفاده می شود. این محصولات نیز در ابعاد و اندازه های مختلفی با طرح ها و شکل های جالب و متنوّعی تولید می شوند که به دلیل قیمت مناسبشان، امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته و فروش بالایی دارند.

محصول غیر پرسلان با وجود تفاوت بسیار در کیفیّت و قیمت با سرامیک های پرسلانی؛ از نظر زیبایی ظاهری بسیار شبیه به آن ها بوده و می توان برای جلوگیری از صرف هزینه های زیاد در این زمینه، محصول های غیر پرسلانی را خریداری کرد.

در میان انواع این محصول های خارجی،محصولات با برند ایتالیایی بسیار با کیفیّت بوده و فوق العاده پرفروش می باشند. از جمله برندهای معتبر آمریکایی و اروپایی در زمینه ی کاشی و سرامیک خارجی می توان به برندهای میکل آنجلو، بست تایل، آرتینو، کارناوال، زامیک، فاوانیا، بارسا، بیوتی اسپرینگ، ونیز و … اشاره کرد که طرفداران زیادی در ایران داشته و به دلیل کیفیّت عالی طبیعتاً از قیمت بالاتری نیز برخوردار می باشند. در واقع این ابزارهای کاربردی بر اساس درجه ی کیفیّتشان دسته بندی شده و قیمت گذاری می شوند.

پس توصیه می شود در هنگام خرید آن ها علاوه بر شکل ظاهری به کیفیت و جنس آن نیز توجّه کنید؛زیرا محصول های درجه پایین و ارزان قیمت علاوه بر این که زیبایی و دوام کافی ندارند؛بلکه به مرور زمان ترک برداشته و خرد می شوند. در واقع محصول های بی کیفیّت،مقاومت و دوام بسیار کمی در مقابل ضربه،فشار و همچنین نفوذ آب و رطوبت داشته و همچنین برش و نصب آن ها نیز دشواری و سختی زیادی دارد. پس تا حدّ امکان تلاش کنید که نوع درجه بالا و با کیفیّت این محصولات را خریداری کرده و استفاده کنید.

سرامیک خارجی

سرامیک چینی یکی دیگر از انواع سرامیک ها می باشد که در بازار ایران وجود داشته و مشاهده می شود. این محصولات هم به طور وارداتی در کشور ایران به فروش می رسند و هم توسّط کارخانه های داخلی در کشور ایران تولید شده و عرضه می شوند.برای تعریف دقیق این محصولات می توان گفت که سرامیک چینی بر خلاف ظاهر زیبایی که دارد،از کیفیّت چندان خوبی برخوردار نبوده و جنس آن ها بسیار ظریف و حسّاس می باشد؛به گونه ای که با کوچکترین فشار و ضربه در هنگام حمل و نقل یا در هنگام نصب کردن به راحتی شکسته شده و باید در هنگام استفاده از آن دقّت کافی به خرج داده شود.

در واقع کشور چین با به خرج دادن خلّاقیت ها و امکانات پیشرفته ی خود کاشی ها و سرامیک هایی را تولید کرده است که توجّه تمام کشورها از جمله کشور ایران را به خود جلب کرده است. البتّه این نکته نیز نباید فراموش شود که تمام این محصول های چینی بی کیفیّت و ارزان نبوده و سرامیک های چینی نیز وجود دارند که بسیار لوکس،با کیفیّت و درجه یک بوده و دارای تنوّع و زیبایی بی نظیری می باشند که فروش فوق العاده بالایی داشته و مشتریان و طرفداران خاص خود را دارا می باشند.

تمام این ابزارهای چینی،خارجی و وارداتی در ابعاد مختلفی از قبیل 80*80 و 100*100 و  غیره موجود بوده و می توانند تمام نیازها و سلیقه ها را پوشش دهند.

کلام آخر

سرامیک یکی از بهترین کفپوش هاست که می‌توان با خیال راحت در محیط‌ های مرطوب مانند دستشویی و آشپزخانه کار کرد. گروه آرشا سرام با برند ARSHA CERAM سرامیک های پولیش، گلیز و اسلب خود را با نازل ترین قیمت و با حذف واسطه های به فروش می رساند. برای دریافت اطلاعات کامل محصولات با ما تماس بگیرید.

 

فهرست